Mask Sanat Galerisi, sanata, sanatçıya ve sanat severe saygı ilkesiyle, sanatçıların kurduğu bir galeridir. Mask Sanat Galerisi’nin temelleri 2016 yılında kendileri de ressam olan Arzu M. KORALTAN ve Melikşah YILDIRIM tarafından atılmıştır.
Galeri, Türkiye ve dünyada bir çok sergi organizasyonundan sonra, ” Bir Damla İnsan Uluslararası Karma Sergi ” serisini başlatmıştır. Bu sergiler Bir Damla İnsan ön adıyla ve o günkü konsepte uygun adlandırılarak, ortalama her ay düzenlenmiştir. Türkiye’nin bir çok şehrinde sergilenen seriler, aynı zamanda özellikle hasta ve yardıma ihtiyaç duyan çocukların medikal ya da kişisel ihtiyaçlarının belirlenerek karşılanmasında sosyal sorumluluk projesi olarak devam etmiştir. Sanatı,  sanatçı duyarlılığı ve insan olmanın yardımlaşma bilinciyle birleştiren ” Bir Damla İnsan ” sergi serisi, üstlendiği bu misyonla ulusal ve uluslar arası medya ve basında büyük ses getiren bir projedir ve devam etmektedir. Çeşitli fuar organizasyonlarında da yer alan galeri, 2020 yılında değerli sanatçıların katılımlarıyla, ” Mask Sanat Ailesi ” olarak Art Ankara’ da yerini almıştır.
Mask Sanat Galerisi pandemide fiziki sergilerin bulaş riski sebebiyle sergilerini online platforma taşımış olup, yine her ay sergi organizasyonları düzenlemekte,  sanatçı ve sanat severleri bir araya getirmeye devam etmektedir.